Február 22-én pénteken Karger Szerzői Szemináriumon vehettek részt az érdeklődők a Központi Könyvtár számítógéptermében. A rendezvényt egy rövid ismertetővel nyitotta meg Lencsés Ákos, aki az EISZ képviseletében a COMPASS adatbázist mutatta be röviden. Ezután Gregor Brangert előadása széles körben mutatta be a kiadó történetét a kezdetektől napjainkig. A résztvevők természetesen megismerkedhettek az impaktfaktor pontos kiszámítása mellett, az ORCID szám hasznosságával, és az Open Access publikálás előnyeivel is.
A rendezvény második részében az érdeklődők lépésről lépésre megismerhették a publikálás folyamatát. Julia Kersembaum előadása bemutatta a predátor folyóirat fogalmát, a kiadónál az impaktfaktor alakulását is. Természetesen a szeminárium során szó esett a kéziratok előzetes átvizsgálásáról, arról hogy milyen egy jó kézirat, valamint hogy milyen kirívó esetekben kerülhet sor elutasításra. Továbbá a résztvevők hasznos tanácsokkal gazdagodhattak a tudományos cikk nyelvezetét, felépítését illetően.
A rendezvény alatt az érdeklődőknek végig lehetőségük volt kérdezni, eddigi tapasztalataikat megosztani. Így választ kaphattak olyan izgalmas kérdésekre, mint például: mi a teendő, ha sokat kell várni egy kézirat elfogadására, érdemes-e több kiadóhoz egyszerre benyújtani ugyanazt a kéziratot.